Бразилският Интернасионал стартира със загуба защитата на титлата си в турнира за южноамериканската копа "Либертадорес". Носителят на трофея през миналия сезон претърпя поражение с 1:3 при гостуването си на уругвайския Насионал в мач от първия кръг на четвърта група.

Бразилците поведоха в резултата в 38-ата минута с попадение на защитника Мартин Идалго. Алехандро Родригес от домакините беше изгонен след малко повече от час игра и по всичко изглеждаше, че Интернасионал ще си тръгне от Монтевидео с успех.

В 73-ата минута обаче след грешка в защитата на гостите Диего Вера изравни. Само две минути по-късно защитникът на бразилците Уелингтон Монтейро получи втори жълт картон и беше отстранен. От отсъдения фаул Хавиер Делгадо стреля силно по тревата от 35 метра и направи 2:1.

Хорхе Мартинес реши всичко с трети гол за Насионал в даденото от съдията продължение. Другите три бразилски отбора записаха победи. В мач от пета група Парана се наложи над гостуващия Реал Потоси (Боливия) с 2:0 с голове на Динелсон (63) и Даниел Маркеш (73). Гостите завършиха мача с човек по-малко заради червен картон на Марко Пас след час игра.

В същата група Фламенго спечели у дома срещу Унион Атлетико Маракайбо (Венецуела) с 3:1. Ренато, Соуза и Обина се разписаха за бразилците през първата част, а почетното попадение за гостите вкара Даниел Арисменди в последната минута.

В осма група Сантос победи с 1:0 като гост Пасто (Колумбия), който дебютира в надпреварата. Домакините доминираха през по-голямата част от мача, но Клаудио Малдонадо вкара в 62-ата минута и донесе успеха за тима на Вандерлей Люксембурго.

Всички резултати:

четвърта група: Насионал (Уругвай) - Интернасионал (Бразилия) - 3:1

пета група: Фламенго (Бразилия) - Унион Атлетико Маракайбо (Венецуела) - 3:1, Парана (Бразилия) - Реал Потоси (Боливия) - 2:0

седма група: Сиенсиано (Чили) - Толука (Мексико) - 1:2

осма група:  Пасто (Колумбия) - Сантос (Бразилия) - 0:1