Бразилският Интернасионал спечели втория по слия клубен турнир в Южна Америка, Копа Судамерикана.

Тимът от Порту Алегре стигна до крайния усепх след като завърши 1:1 след
продължения в реванша с аржентинския с Естудиантес.

По този начин Интернасионал стана първият бразилски тим - носител на този трофей в седемгодишната история на турнира.

Интернасионал победи с 1:0 в първата среща като гост преди седмица.

В реванша обаче аржентинците успяха да поведат в резултата след гол на защитника Агустин Алайес в 65-та минута. През първата част Естудиантес също стоеше по-добре на терена, като попадение на Мауро Босели бе отменено след спорна засада.

Малко преди почивката пък вратарят на гостите Мариано Андухар с вещина спаси опасен изстрел на Андрезиньо.

През втората част Интернасионал отново предостави инициативата на своя съперник и плати скъпо за това. В 65-та минута Леандро Бенитес изпълни свободен удар отляво, а оставеният непокрит на далечната греда Агустин Алайес заби топката в мрежата.

В края на редовното време Естудиантес можеше да отбележи и втори гол, но Босели и Маркос Анхелери направиха пропуски.

Интернасионал пое контрол над действията на терена в продълженията, когато капитанът на аржентинския тим Хуан Субастиан Верон се контузи. Андухар спаси нов опасен изстрел отблизо, този път на Боливар. Натискът на домакините даде резултат. пет минути преди края, когато след изпълнение на корнер Боливар стреля с глава в напречната греда, а при добавката Нилмар бе точен за 1:1 зарадва над 50-те хиляди зрители на стадион "Бейра Рио".

Разочарованието в редиците на Естудиантес доведе до изблици на нервност и Родриго Браяа и Босели получиха червени картони.