Велес Сарсфийлд (Аржентина) победи Гуадалахара (Мексико) с 2:0, но отпадна на осминафиналите на най-престижния южноамерикански футболен турнир Копа Либертадорес. Гуадалахара се класира за четвъртфиналите с общ резултат 3:2, след като спечели първия мач с 3:0.

Сантяго Силва в 4-та и резервата Роландо Сарате в 89-та минута донесоха победата на домакините. На четвъртфиналите съперник на Гуадалахара ще бъде победителя от мача Либертад (Парагвай) и Онсе Калдас (Колумбия), като първата среща завърши 0:0. Трикратният шампион в турнира Сао Пауло (Бразилия) също се класира за четвъртфиналите след успех над шампиона на Перу Университарио с 3:1 след изпълнение на дузпи. Редовното време, продълженията, както и първия мач завършиха 0:0.

Вратарят Роджерио Сени пропусна първата дузпа за Сао Пауло, но след това спаси две дузпи на съперника и прати своя тим на четвъртфинал срещу победителя от двойката Насионал Монтевидео (Уругвай)/Крузейро (Бразилия).