Бразилските Гремио и Сантос се класираха за полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес. Гремио елиминира уругвайския Дефенсор Спортинг след изпълнение на дузпи.

Двата отбора си размениха по една победа с 2:0 в двата мача, а при дузпите играчите на Гремио спечелиха с 4:2. Полузащитникът Чеко откри резултата в 23-а минута след изпълнение на пряк свободен удар, а бранителят Теко изравни резултата от двата мача с попадение преди почивката.

През второто полувреме домакините атакуваха още по-усилено с надеждата да вкарат трети гол в редовното време, но пропуски направиха Тута и Карлос Едуардо. В 81-а минута Дефенсор остана с човек по-малко след втори жълт картон на Карлос Диас.

Съдията изравни съотношението на терена в последната минута на мача, когато показа червен картон на Аморосо от Гремио. При дузпите Патрисио, Лусио, Дъглас и Рамон бяха точки за Гремио, а Фернандо Фадойле и Данило Пейнадо пропуснаха за Дефенсор.

Друг бразилски отбор - Сантос, победи мексиканския Америка с 2:1 и също си осигури място сред полуфиналистите. Пред погледа на Краля Пеле Сантос започна зле и получи гол в 33-а минута.

Точен за мексиканците бе Даниел Билос. Старши треньорът на Америка даде почивка на някои от титулярите си заради финала за купата на Мексико, който е само 48 часа след мача със Сантос.

Отборът, воден от Вандерлей Люксембурго, бе коренно преобразен през второто полувреме и успя да обърне развоя на мача с два гола за шест минути. Жонас изравни в 65-а минута, а Родриго Соуто направи 2:1 в 71-а.