Ръководството на най-популярния бразилски клуб Фламенго уволни треньора си Кайо Жуниор (на снимката), след като той не успя да ги класира за участие в турнира Kопа Либертадорес през следващия сезон. Истинска драма се разигра в последните два кръга на шампионата, когато Фламенго взе само 1 точка в тях.

Най-напред завърши 3:3 с Гояш, след като водеше с 3:0, а в последния си мач отстъпи с 3:5 на Атлетико Паранаензе и това ги изпрати на 5-о място в крайното класиране. Те останаха с 1 точка по-малко от Палмейрас, който зае 4-ото и последно вакантно място за най-популярния турнир в Южна Америка.

"Ние очаквахме треньора да внесе истински дух на професионализъм в отбора, което не се случи, заяви вицепрезидентът на клуба Клебер Лейте. Треньорът Кайо Жуниор води Фламенго в последните 6 месеца.

Тимът, който в последните години все се бореше за оцеляване в елитната дивизия, тази година стартира отлично и в ранните етапи от първенството дори водеше в класирането. През юли обаче някои от водещите играчи поеха в посока Европа и това се отрази на качеството на играта.

Уволнението на Кайо Жуниор е 35-ата треньорска промяна в този сезон в бразилския футбол. Около 25 милиона души пък са идентифицират като фенове на Фламенго в Бразилия и натискът върху играчите и треньорите е огромен.