Сръбският халф Деян Петкович вкара по един гол във всяко полувреме при победата на неговия Фламенго като гост на лидера Палмейрас в среща от 30-ия кръг на бразилското футболно първенство.

Петкович се разписа в 25-ата и в 60-ата минута и донесе заслужен успех на своя отбор. Вагнер Лов от домакините пък пропусна дузпа през втората част. Това е първа загуба за Палмейрас у дома в шампионата.

Поражението съкрати аванса на отбора от Сао Пауло на четири точки пред Атлетико (Минейро). Палмейрас е без победа в три поредни мача и в два е без отбелязан гол. В същото време Атлетико победи с 1:0 като гост настоящия шампион Сао Пауло. Единственото попадение бе дело на бразилеца Диего Тардели. Тардели и Адриано от Фламенго водят в класацията на голмайсторите с по 15 попадения.

Сао Пауло - Атлетико (Минейро) - 0:1

В класирането води Палмейрас с 54 точки, пред Атлетико (Минейро) с 50. На трето място се намира Интернасионал с 49 точки, четвърти е Сао Пауло също с 49. Фламенго е на пето място с 48 точки.