Ариел Ортега изведе Ривър Плейт до победа с 4:3 над новака Чакарита Хуниорс в среща от втория кръг на аржентинското първенство по футбол, в което местният колос продължава слабото си представяне след спечелването на титлата в Клаусура преди повече от година.

Бившият национал Ортега обаче изигра изключително силен мач за Ривър Плейт, след като подаде за изравнителния гол на Даниел Виялба в 68-та минута, а само три минути преди края сам довърши гостите с прецизен прехвърлящ удар.

Другият местен колос Бока Хуниорс спечели с 2:1 гостуването си срещу Ланус, но отново бе без плеймейкъра Хуан Роман Рикелме, който продължава да лекува контузия в коляното. Бившият халф на Виляреал и Барселона бе наказан за първата среща от сезона, в която Бока завърши наравно 2:2 срещу Архентинос Хуниорс.

Единствения гол отбеляза прочулият се преди години с пропуснатите три дузпи за един мач Мартин Палермо. Нападателят на Бока бе подложен на жестоки критики през седмицата, след като сам изяви желание да играе за Естудиантес на световното клубно първенство през декември.

Тигре - Росарио Сентрал - 1:2

Във временното класиране водят Естудиантес, Велес Сарсфилд, Росарио Сентрал и Нюелс Олд Бойс с равен актив от по шест точки, следвани от Сан Лоренсо, Банфилд, Годой Крус и Бока Хуниорс с по четири.