Бока Хуниорс триумфира със Суперкупата на Южна Америка, след като завърши наравно 2:2 като гост в реванша с бразилския Сао Пауло.

В първия мач преди седмица аржентинският гранд се наложи с 2:1.

Както е известно, Хуниорс са носители на Южноамериканската купа за 2005 година, а бразилците - на Копа Либертадорес.

По този начин Бока постави рекорд по спечелени международни титли - 16, изпреварвайки Реал Мадрид, Милан и Индепендиенте, които имат по 15.

Жуниор откри резултата за Сао Пауло в 35-та минута след чудесно подаване на Соуза. Радостта на домакините обаче не трая дълго и пет минути по-късно - в 40-ата минута - Родриго Паласио възстанови равенството след пас с глава от Мартин Палермо.

Бразилският гранд осъществи сериозен натиск през второто полувреме, но пропуски на Алекс, Диас и Тиаго предизвикаха запазване на статуквото.

В 75-ата минута обаче Мартин Палермо преодоля защитника Фабао и направи безпомощен вратаря Рожерио Сени - 1:2, като с попадението си окончателно реши изхода на двубоя.

Две минути преди края Сао Пауло все пак успя да изравни, като Морел Родригес си отбеляза автогол в стремежа си да изчисти топката след центриране на Тиаго.

На домакините обаче им бе нужна победа с два гола разлика, а гостите не им дадоха повече шансове. Така Бока вдигна купата пред повече от 20 000 зрители на стадион Морумби.

Това бе и последният мач на Алфио Базиле начело на най-популярния аржентински клуб. От понеделник 62-годишният специалист поема националния отбор на Аржентина, а на неговия пост застава бившият селекционер на Мексико Рикардо Лаволпе.

Сао Пауло (Бразилия) - Бока Хуниорс (Аржентина) - 2:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Соуза 35; 1:1 Родриго Паласио 40; 1:2 Мартин Палермо 75; 2:2 Морел Родригес 88-автогол

* Бока Хуниорс печели трофея с общ резултат 4:3 от двата мача.

състави:

Сао Пауло: Рожерио Сени, Алекс Силва, Фабао, Едкарлос, Соуза (Леандро), Минейро, Хосуе, Ленилсон, Жуниор, Алойзио, Леандро (Тиаго)

Бока Хуниорс: Бобадиля, Ибара (Калво), Даниел Диас, Морел Родригес, Круповиеса, Ладесма, Гаго, Кардосо, Марино, Паласио, Палермо