Бока Хуниорс победи с класическото 3:0 Велес в първа среща от 1/8-финалната фаза на турнира за Копа Либертадорес, с което на практика обезсмисли реванша на 9 май.

Още в 9-ата минута Хуан Роман Рикелме откри за домакините. Четвърт час по-късно вратарят Гастон Сеса от Велес беше изгонен за грубо нарушение срещу Родриго Паласио като съдията даде и дузпа. Мартин Палермо затвърди репутацията си на слаб изпълнител на наказателни удари и отново пропусна. Палермо влезе в историята като през 1999 година в един мач пропусна три дузпи за Аржентина срещу Колумбия.

В 60-ата минута обаче нападателят се реваншира за пропуска си от бялата точка и отбеляза за 2:0. В края на мача Клементе Родригес оформи крайното 3:0 за Бока Хуниорс.