С два гола на Родриго Паласио Бока Хуниорс спечели с 2:1 срещу Сао Пауло в първата среща за Суперкупата на Южна Америка, наречена "Рекопа". За нея спорят победителите в турнирите за Копа Либертадорес и за Копа Судамерикана. Това са съответно Сао Пауло и Бока Хуниорс.

Полузащитникът Тиаго откри за гостите в 39-ата минута след силен удар с десния крак от дъгата на наказателното поле. Вратарят на домакините Алдо Бобадиля беше заел добра позиция, но топката се отби в защитник и го изненада.

Домакините, водени от треньора Алфио Басиле, изравниха в 53-ата минута чрез Паласио, който засече центриране на Фернандо Хахо. Второто попадене във вратата на Руджерио Чени падна в 73-ата минута от пряк свободен удар. Топката и този път си направи неприятна шега с човека на голлинията и спря в мрежата.

Втората среща на стадион "Морумби" в Сао Пауло е на 14-и септември.

За Алфио Басиле това беше последен мач на "Ла Бомбонера", а след реванша в Бразилия той ще напусне Бока Хуниорс и ще се отдаде само върху задълженията си в националния отбор на страната.