Колумбийският Атлетико Насионал се класира за полуфинала на Копа Либертадорес сред като победи в реванша аржентинския Росарио Сентрал с 3:1. Първият мач между двата отбора беше завършил 1:0 в полза на аржентинците.

Още в 9-ата минута Марко Рубен изведе гостите напред след точно изпълнена дузпа. Заради това че допуснаха гол у дома футболистите на Атлетико се нуждаеха от три безответни гола. В добавено време на първото полувреме Торес изравни, а 5 минути след почивката домакините стигнаха до пълен обрат чрез Алехандро Гера.

Атлетико продължи с неспирните атаки, но победният гол падна в 5-ата минута на добавеното време. Негов автор беше Орландо Барио. Краят на срещата беше белязан от сблъсъци между футболистите на двата отбора. Съдията показа 4 червени картона - един за домакините и три за гостите. А самото добавено време продължи 12 минути.

На полуфинала Атлетико ще срещне бразилския Сао Паоло.

Драма беляза и другия четвърфинал между аржентинския Бока Хуниорс и уругвайския Насионал. Редовното време и продълженията завършиха 1:1. В 21-вата минута защитникът на Бока Ката Диас си отбеляза автогол. Равенството възстанови Кристиян Павон в 73-ата минута.

Така се стигна до изпълнението на дузпи. Домакините направиха два пропуска, а гостите три и така Бока униорс се класира на полуфинал с общ резултат 4:3. Там ще срещне победителя от сблъсъка между Индепендиенте Еквадор и УНАМ Мексико.