Турнир: Купа на конфедерациите Стадион: Открита Арена, Москва Зрители:
90+4′

Трудна, но закономерна победа за Чили.

90+1′

ГОООЛ! Алексис Санчес се подигра със защита и вратаря. Той не можа да вкара, но Едуардо Варгас отбеляза отблизо.
Чилийците трябваше да почакат за видеоповторение търсещо засада на Алексис.

90′

Четири минути добавено време.

89′

Ангиса излиза заради контузия. Влиза Манджек,

88′

Санчес стреля с глава отблизо. Топката мина до вратата.

87′

Мабука изчисти в корнер пред връхлитащия Санчес.

85′

Сиани зилиза. Нгамалеу ще заема неговото място.

83′

Нгиса стреля с глава с гръб към вратата. Топката излезе в аут.
Камерунците тръгнаха напред в търсене на изравнително попадение.

81′

ГООООЛ! Артуро Видал стреля с глава отблизо. Алексис Санчес центрира прецизно отляво. Видал връхлетя, като защитниците го изпуснаха.

79′

Басугог направи хубав демараж отдясно, но защита на Чили се справи.

78′

Африканците изпълняват серия от тъчове отляво на атаката си.
Балонно центриране, което не затруднява Ерера.

76′

Дълга атака на Камерун отляво. Африканците показват техника и устояват на агресивната защита.

75′

Санчес е много активен отдясно. Чилийците бързат.
Центриране и Ондоа лови уверено.

74′

Чилийците отново имат превъзходство и притискат съперника си.

73′

Санчес опита да изведе Варгас през центъра, но Мабука изчисти в корнер.

72′

Варгас и Исла се разминаха с топката пред голлинията след центриране от корнер отляво.

70′

Франсиско Силва сменя Шарл Арангис.

69′

Мукнаджо стреля с десния крак фалцово. Топката мина над гредата.

69′

Варгас стреля. Получи се рикошет и корнер. Тайкеа протегна крак. Вратарят и отбраната на Камерун бяха ориентирани.

68′

Засега появата на Санчес не води до нищо. Нападателят сбърка една топка и тя излезе в аут.

66′

Абубакар беше спънат от Хара пред наказателното поле. Нападателят финтира и можеше да излезе в удобна позиция за удар.

64′

Фуенсалида излиза. Леонардо Валенсия заема неговото място.

63′

Ондоа излезе почти до центъра за да предотврати контра на чилийците.

62′

Дълго технично владеене на топката от страна на камерунците. Те наблягат на атаките отдясно. Центриранията им не са необходимото ниво.

60′

Камерунците се прибраха и отново чилийците разиграват топката бавно отзад.

58′

Грешка на Медел. Но Абубакар не можа да отиграе топката и да остане сам срещу Ерера.

57′

Алексис Санчес се налага да влезе. Излиза Едсон Пуч. Чилийците по трибуните са в екстаз.

55′

Ерера изби топката в корнер след центриране отляво. Пред него имаше нападател на Камерун.

53′

Камерунците гледат серизоно напред след почивката и задържат топката. Те са много по-уверени и не отстъпват инициативата.

50′

Атака на Камерун отдясно. Топката беше задържана дълго и центрирана към връхлитащия Муканджо но африканецът не стигна до нея.

48′

Камерунски играч докосна топката с ръка в наказателното поле, падайки при опит да блокира Арангис.

46′

Муканджо не можа да засече топката с глава пред голлинията. Мабука напредна добре отдясно и центрира.
Защитата и вратарят бяха увиснали.

45′

Започва още по-интересното второ полувреме.

45+3′

Пълно превъзходство за чилийците. По един отменен гол за двата отбора.

45+1′

Едуардо Варгас беше изведен от Артуро Видал. Нападателят беше на линия с последния защитник и копна топката над излизащия Ондоа.
Чилийците се порадваха и след повече от минута и Скомина отмени гола след видеоповторение.

45′

Една минута добавено време.

44′

Атака на африканците отляво. Муканджо изигра нескопосано ситуацията.

43′

Исла напредна отдясно, но не можа да подаде успоредно на вратата. Исла отново беше изведен с пас зад защитата на Камерун.

40′

Шанс за Варгас, след като беше изведен от Видал зад защитата. Ударът беше високо над вратата.

39′

Натискът на чилийците намаля. Камерунците се налагат с физическа сила.

Снимка 299724

35′

Муканджо се възползва от грешка на Фуенсалида, напредна, но ударът му беше извън очертанията на вратата.

32′

Голямо меле в малкото поле на Камерун. Защитник успя да изчисти след куп от играчи на Чили. Скомина свири засада.

27′

Фуенсалида излезе сам срещу Ондоа, но си поведе силно и вратарят изби в корнер.

26′

Ондоа спаси хубав удар на Пуч. Вратарят се хвърли наляво след крачка в вдясно.

20′

Хара се подхлъзна като последен защитник. Той успя да се пребори с Абубакар, който щеше да остане сам.

19′

В две трети от игровото време чилийците притежават топката. Камерунците искат да задържат равенството възможно най-дълго време.

17′

Топката влезе във вратата на Чили, но гол няма. Нгаджуи стреля с глава след фаул. Скомина беше свирил за нарушение срещу Видал.

14′

Прострелно центриране на Исла отдясно. Ондоа се хвърли и успя да избие пред връхлитащите нападатели. Фуенсалида се размина с малко с топката.
Смутен старт на камерунския отбор.

11′

Ерера спаси с крак сигурен гол. След грешка на на Хара, Абубакар напредна отляво, финтира и стреля по земя. Защитник изчисти в корнер.
Нгаджуи стреля с глава в аут след ъгловия удар.

9′

Топката беше върната към чилийския вратар, който беше притиснат, но успя да изчисти.

7′

Варгас влезе остро отдясно. Той стигна до аутлинията и опита да върне към Видал. Защитата успя да се справи.

6′

Чилийците имат сериозна доминация. Видал стреля високо над вратата на Ондоа.

4′

Фуенсалида можеше да отбележи отблизо. Вратарят спаси и защитник изчисти топката.

3′

Камерунците опитаха да отвърнат на удар, но извадиха топката в тъч.

2′

Греда след удар на Варгас отдясно в наказателното поле. Камерунският вратар успя да избие в корнер.

1′

Джордж Бокуе Леонардо Валенсия

Шампионът на Африка - Камерун и този на Южна Америка - Чили ще открият програмата в група "B" от Купата на конфедерацията. И двата отбора ще преследват задължителна победа, предвид присъствието на Германия в тази група.

Стратегът на африканците Уго Броос ще заложи на познатата система 4-4-2. Той няма да може да разчита на Амброуз Ойонго, който се контузи в последния подготвителен мач. Това означава, че Ернест Мабука ще покрива лявата зона.

За Чили няма да играе Клаудио Браво. Алексис Санчес е под въпрос след като получи контузия на тренировка. Южноамериканците за първи път участват на този висок футболен форум. Те заеха мястото на постоянните победители бразилците.

Въпреки проблемите специалистите считат, че най-вероятният изход на мача е победа за Чили с 2:1.