Станаха ясни и последните два полуфиналиста в турнира за Купата на конфедерациите.

В мач от Група "В" от надпреварата Чили и Австралия не се победиха на стадион "Откритие Арена" в Москва.

Двубоят завърши при резултат 1:1.

Точен за символичните гости бе Троизи, докато за Чили се разписа влезлият като резерва Родригес.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Чили - Австралия 1:1

Кой ще играе на полуфинал?

Първото полувреме премина изцяло под доминацията и превъзходството на Чили. Съставът правеше каквото си поиска със своя съперник, като и за минута не оставяше австралийските състезатели да се опитат да вземат инициативата на своя страна.

Акциите на "червените" се редуваха една след друга, като само в рамките на първите 15-ина минути на два пъти Санчес, а малко по-късно и Варгас можеха да открият резултата, но шансът не беше на тяхна страна.

Снимка 300969

Далечните изстрели на Артуро Видал пък бяха изключително опасни, но също не поразяваха целта.

Играта се накъса от ненужни нарушения и кратки, безидейни разигравания, основно в средната част от терена. Бяха показани и редица официални предупреждения, в голямата си част - за футболистите на Австралия.

Снимка 300968

Преди да изтече половин час от мача, на два пъти Санчес падаше в наказателното поле, но главният съдия не се реши да отсъди 11-метров наказателен удар.

И когато по всичко изглеждаше, че откриването на резултата ще бъде отложено за второто полувреме, най-нелогичното, с оглед показаното от двата тима на терена, се случи - Австралия поведе с 1:0.

Снимка 300966

Това стана възможно след попадение на оставения непокрит в наказателното поле на Чили - Джеймс Троизи, който даде предимство на отбора си преди почивката.

През второто полувреме звездите на Чили вдигнаха значително оборотите и стигнаха до дългоочакваното си попадение. То бе дело на Родригес, който се разписа в 68-ата минута на двубоя.

Любопитно за отбелязване бе и това, че именно голмайсторът за чилийския състав бе една от смените на Хуан Антонио Пици на почивката.

След влизането си в игра той определено раздвижи играта на отбора си в предни позиции и ситуациите заваляха една след друга.

Снимка 300962

Така или иначе до последния съдийски сигнал нови голове не паднаха и по този начин Чили се класира за полуфиналната фаза от турнира.

Първенецът на Южна Америка бе в ролята на абсолютен фаворит срещу "кенгурутата", които не разполагаха с всички нужни аргументи срещу свирепата преса на Артуро Видал, Алексис Санчес и компания.

Снимка 300971

Австралия спечели само два от последните си девет изиграни мача, а при последната среща с Чили (на Мондила 2014) загуби с 1:3.

Вратарят Клаудио Браво бе възстановен от контузията си и започна под рамката на вратата днес. Браво не бе играл от 27 април, когато получи травма по време на дербито между Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед, но днес на няколко пъти спаси тима си в решителни ситуации.