Кандидатът за място в Първа лига ФК Крумовград се наложи с 2:1 над Марица (Пловдив) в откриващата среща от 26-ия кръг на Втора лига.

Домакините останаха с 10 души заради червен картон на Джеферсон Гранадо в 59-ата минута, но резултатът вече беше 2:0 за тях.

Опитният централен бранител Цветелин Радев откри резултата в 37-ата минута с глава след ъглов удар и подаване на Димитър Пиргов. 8 минути след началото на второто полувреме резултатът беше удвоен благодарение на автогола на Димитър Аврамов.

В 59-ата минута обаче Гранадо беше изгонен за втори жълт картон - и двата показани му за идентични нарушения, задържане на противник с ръце.

След като останаха с човек повече, маричани вдигнаха оборотите и стигнаха до гол, но чак в добавеното време. Веселин Марчев се разписа след чудесна асистенция на Симеон Вешев. За повече обаче гостите нямаха време. Вратарят на Крумовград Благой Макенджиев обаче показа, че е ниво за тази група и преди попадението спаси няколко много добри ситуации.

Така с днешните три точки ФК Крумовград събра 43 точки на 3-ото място, като води с 3 пред Спортист (Своге) и с 4 пред Монтана. Марица е на 9-о място с 35, а на върха в класирането е ЦСКА 1948 II c 53.