Ювентус постигна 13-ата си победа от началото на сезона в Серия "А". "Старата госпожа" се възползва от грешката на Аталанта и вече в Топ 4. Това се случи и благодарение победата над Верона с 2:0. Вечерта за "Старата госпожа" определено бе запомняща се, тъй като головете бяха реализирани от двете нови попълнения на "бианконерите" - Душан Влахович и Денис Закария.

Ювентус стартира амбицирано и искаше от рано да вземе страха на коравите веронци. Още в седмата минута Душан Влахович беше близо до дебютен гол за "Старата госпожа". Лоренцо Монтипо обаче сътвори решително спасяване.

Удинезе - Торино 2:0 в мач от Серия "А"

Два аржентински гола, след 90-ата минута, върнаха Удинезе на победния път

"Фриуланите" взеха домакинството си на Торино

Но това не реши проблемите на "мастифите" и в 14-ата минута логичното се случи. "Бианконерите" осъществиха светкавична контраатака, при която Пауло Дибала хвърли отличен извеждащ пас за Влахович, а той с левия крак реализира фантастично първо попадение с екипа на новия си клуб.

Снимка 562567

Източник: EPA/БГНЕС

На два пъти в рамките на две минути Влахович падна в наказателното поле на съперника и поиска дузпа, но и в двата случая съдията бе категоричен, че такава няма. Верона отправи първия си по-опасен удар едва в 29-ата минута, когато Дарко Лазович опита изстрел от дистанция, но топката премина над напречната греда.

Сампдория победи Сасуоло с 4:0

Сампдория се отпуши и прегази Сасуоло

Тимът приключи с негативната си серия от четири последователни загуби

Второто полувреме започна с шанс за гостите. В 48-ата минута Лазаня бе изведен в наказателното поле и успя да стреля от труден ъгъл, но Шчесни внимаваше и спаси. В 50-ата минута Шчесни трябваше отново да се намесва след коварно центриране, при което топката полетя опасно към вратата, но полякът се разтегна и изби.

Снимка 562569

Вечерта за Макс Алегри стана още по-приятна, след като и другото ново попълнение на торинци - Денис Закария, съумя да се разпише. В 61-ата Алваро Мората се бе върнал към центъра на терена, за да получи топката. След това испанецът напредна мощно през центъра и пусна за непокрития Закария, който хладнокръвно отбеляза за 2:0.

Лацио победи Фиорентина с 3:0

Лацио с класика над Фиорентина

Попаденията за столичани реализираха Сергей Милинкович-Савич и Чиро Имобиле, а Кристиано Бираги си отбеляза автогол

До края Ювентус можеше и да направи резултата класически, но Адриен Рабио не съумя да отбележи след бомба от далечна дистанция. Същото важеше за Уестън Макени и Мойс Кийн.