Ювентус направи нова крачка към защита на титлата си в Серия "А". "Бианконерите" победиха с 3:1 у дома Болоня в мач от 31-ия кръг на първенството и вече имат аванс от 7 точки пред втория Наполи. Южняците са с мач по-малко, но ако в неделя загубят от Торино, Юве ще празнува.

Симоне Верди изведе напред гостите в 31-ата минута от дузпа. Себастиан де Майо си вкара автогол в 52-ата минута. В 64-ата Сами Кедира направи пълен обрат, а крайният резултат оформи Пауло Дибала пет минути по-късно.

Неразбирателство между Буфон и Ругани в 30-ата минута позволи на Верди да открадне топката в наказателното поле. Играчът на Болоня бе фаулиран от бранителя, а съдията отсъди дузпа, която Верди превърна в гол.

Снимка 354792

В 52-ата минута Юве изравни. Себастиян де Майо прати в собствената си врата центриране на Хуан Куадрадо отдясно.

В 64-ата минута Сами Кедира направи пълен обрат. Германският национал се възползва от центриране на Дъглъс Коща, изправари защитник на Болоня и вкара за 2:1.

Крайният резултат оформи Пауло Дибала. Аржентинецът се разписа след нова асистенция на Дъглъс Коща. Крилото напредна отляво и върна топката към Дибала в наказателното поле. Нападателят със силен удар не остави шансове на Миранте за 3:1.