Ювентус победи Парма с 2:1 у дома. Срещата бе от 20-ия кръг на Серия "А". Двата гола за "бианконерите" вкара Кристиано Роналдо. За "дуковете" се разписа Андреас Корнелиус.

Така "старата госпожа" увеличи аванса си на върха в класирането на 4 точки пред втория Интер. Парма е осми с 28 точки.

Ювентус натисна още след първия съдийски сигнал. В началните минути пропуски направиха Рамзи, Роналдо и Алекс Сандро. Последва спасяване на Сепе след удар на португалеца.

"Бианконерите" поведоха в 53-ата минута. Тогава Роналдо отправи поредния си удар към вратата на Парма, топката рикошира в Дармиан и стана неспасяема за вратаря.

В добавеното време на първата част шут на Рамзи мина покрай вратата.

В 51-ата минута опасен удар на Данило бе отразен от Сепе, а след това топката срещна гредата.

Барселона и Ювентус може да си разменят играчи

Иван Ракитич и Федерико Бернадески може да си сменят местата

В 55-ата "дуковете" също стигнаха до ъглов удар, при който Корнелиус надскочи Роналдо и с глава изравни резултата.

Три минути след това португалецът вкара втория си гол в срещата и отново даде аванс на Юве.

След час игра с пропуск се отличи и Игуаин.

В 79-ата минута Шчесни спаси коварен удар на Ернани, а малко след това се намеси и след шут на Куртич.