Ювентус и Милан оправдаха очакванията за зрелищен мач във втория 1/4 финал за Купата на Италия, в който "бианконерите" на Макс Алегри ликуваха след победа с 2:1, осигурявайки си място за предпоследното стъпало на турнира.

Срещата предложи достатъчно емоции на зрителите, които видяха куп положения, здрави единоборства, адреналин до последната секунда, гарнирани с три гола, значителен брой картони, сред които и един червен.

НА ЖИВО: Голямото дерби Ювентус - Милан

Двата отбора се противопоставят за Купата на Италия

Началото бе ударно за домакините, които подобно шампионатния мач с Лацио през уикенда, успяха да стигнат до гол във вратата на съперника още при първото си сериозно положение пред вратата на "росонерите".

Не бяха изминали и 5 минути, когато домакините организираха хубава атака, последва центрира от левия фланг към наказателното поле, а след рикошет топката попадна в непокрития Дибала, който с мощен удар от въздуха разстреля Донарума - 1:0 за Ювентус!

Голът допълнително обърка футболистите на Винченцо Монтела, които в първия половин час бяха неузнаваеми и изглеждаха, меко казано, плахи на изпълнения до краен предел стадион в Торино.

Неувереността им закономерно доведе до втори гол във вратата на Донарума, който нямаше какво да направи в 20-та минута, когато Миралем Пянич изпълни в типичния си стил прекрасно пряк свободен удар, с който покачи резултата на 2:0 за "бианконерите"!

Минути по-късно и полузащитникът Сами Кедира се разписа, но попадението му правилно бе отменено заради засада.

Гостите от Милан се събудиха чак в последните минути на първата част, когато Карлос Бака опита да стреля с гръб към вратата от точката на дузпата и предизвика суматоха сред защитата и резервата на Джанлуиджи Буфон - Нето.

По-интересните събития обаче дойдоха през втората част, а екшънът започна след първите десетина минути от нея. Първо Карлос Бака успя да върне интригата в мача след страхотно изпълнение от наказателното поле, но чутовна глупост на Антонели остави Милан с човек по-малко още в следващата минута вече при резултат 1:2.

Снимка 275297

Този момент видимо промени хода на събитията и цялостната картина на терена.

Домакините се хвърлиха мигновено в атаки в търсене на важния трети гол, който да убие интригата в срещата.

Но с пропуски се отличиха Пянич и Манджукич, а този на хърватина бе 100 %, след като хърватинът стреля с глава от 3-4 метра от границите на вратарското поле, но не успя да уцели вратата.

В последните минути на двубоя също стана интересно, но някак изненадващо на другата врата.

Куцка можеше да донесе равенство за "росонерите" след силен удар от фаул, но Нето внимаваше и изби в корнер. Малко по-късно резервата Деулофеу надбяга защитата на домакините и по диагонал стреля от близка дистанция, но Нето бе затворил ъгъла си и отново спаси.

Така Ювентус взе своя реванш за загубената Суперкупа на Италия преди няколко седмици, когато формацията на Алегри отстъпи с дузпи след 1:1 в редовното време.