Ювентус победи Болоня с 2:0 в мач от 18-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата беше белязана от гъста мъгла, която пречеше на двата тима.

Алваро Мората откри за торинци още в 6-ата минута. Испанецът завърши добра контра атака на своя тим и материализира астистенция на Бернардески от близко разстояние.

В 15-ата минута Матайс де Лихт се намеси решително и изби топката в корнер, пресичайки центриране отляво. Малко след това пък Войчех Шчесни спаси без проблеми удар с глава на Марко Арнаутович.

В 22-ата Матиас Сванберг бе близо до красив гол с акробатично изпълнение, което пробва в наказателното поле, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Десет минути след почивката Сванберг пробва опасен шут от близко разстояние към вратата на Шчесни, но за щастие на полския страж на пътя на топката застана бранител, който блокира изстрела. В средата на полувремето Николас Домингес получи топката в опасна за Ювентус зона в наказателното поле и стреля, но Шчесни спаси.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Хуан Куадрадо направи финт около ъгъла на наказателното поле и стреля към вратата на Скорупски. Топката се отклони неспасяемо в тялото на футболист на Болоня за - 0:2.