Ювентус приема Дженоа в мач от 33-ия кръг на Серия "А". Двубоят в Торино стартира в 21:45 часа.

Юве продължава неуморимия си поход към историческа шеста поредна титла с днешното домакинство. Очаква се Макс Алегри да даде почивка на част от титулярите си заради изтощителния 1/4-финален реванш с Барселона в Шампионска лига, който изстреля "бианконерите" сред четирите най-добри отбора в турнира.

Най-добрият вратар на планетата Джанлуиджи Буфон изобщо не попадна в групата, аут е и наказаният Миралем Пянич. Тежконтузеният Марко Пяца също няма да играе. За Дженоа Ицо е наказан заради черно тото, Пинила и Ригони няма да играят заради натрупани картони. С контузии пък са Моросини, Перин и Таарабт.

Промяна в мач на Ювентус изненада феновете

Сблъсъкът с Аталанта пренасрочен

През есента Дженоа постигна изненадваща победа с 3:1 над Ювентус, след като още до почивката имаше преднина от 3:0. Сега обаче "грифоните" се намират в отчайваща форма и в последните си 5 мача имат 4 загуби, а в последния кръг направиха 2:2 с Лацио на "Луиджи Ферарис".

Юве е смятан за големия фаворит в мача и има три поредни победи над този съперник в Торино - 1:0, 1:0 и 2:0.

За последно отборът от Генуа не падна на "Ювентус Стейдиъм" през 2013 г. - 1:1, но още няма успех на това съоръжение.