Италианският номер едно Ювентус записа седмата си победа от началото на надпреварата в шампионата на страната.

Старата госпожа остана начело в подреждането в Серия "А", след победа с 2:1 срещу Удинезе у дома.

С попадения за победителите се отчете Пауло Дибала, който бе точен по веднъж в рамките на всяко от полувремената.

Преди това да се случи обаче, резултатът беше открит от състава на гостите.

За изненада на феновете на "Ювентус Стейдиъм", Янкто даде преднина на състава от Удине след 30 минути игра.

13 минути бяха необходими на Юве, за да отвърне подобаващо на предизвикателството, чрез пореден гол на Дибала за сезона.

Крайното 2:1 оформи отново младият талант на Старата госпожа, успявайки да насочи точно топката от единайсетметров наказателен удар, 6 минути след почивката между двете части на мача.

Ювентус имаше възможност дори да увеличи преднината си и да спечели още по-убедително, но пропуските на водещите фигури за състава в предни позиции не позволиха това да се случи.

Така или иначе торинци остават убедителен лидер в класирането, като са и първият тим, прехвърлил границата от 20 точки и имат в актива си 21.

Удинезе е 17-и и разполага с едва 7 пункта срещу името си в таблицата с подреждането.