Ювентус спечели визитата си на Интер с 2:1, в срещата между двата тима от 36-ия кръг на Серия "А".

Старата госпожа губеше в резултата, но стигна до пълния обрат, записвайки победа номер 25 на сметката си през сезона.

Точен за домакините бе Икарди, а за торинци се разписаха Маркизио и Мората.

Гостите не се напрегнаха особено много в първите минути на двубоя, за сметка на своите опоненти, които неистово желаеха първи да се доберат до откриващо попадение.

Това се случи след 9 минути игра, когато обещаващият талант на "нерадзурите", желан вече от половин Европа - Мауро Икарди даде заслужено предимство на Интер.

Юве вдигна оборотите и напомни за себе си, като установи териториален превес над съперника си, натиквайки го в собствената му половина. В резултат на всичко това торинци се добраха и до изравнителен гол, отбелязан от Маркизио от дузпа три минути преди почивката.

След нея сценарият от първата част се повтори - Интер се опита да вземе инициативата в мача, но малко по малко сдаде терена и владението на топката на опонента си и 7 минути преди края Ювентус се поздрави с пълния точков актив от срещата, след победен гол на героя си от полуфиналите в Шампионската лига - Алваро Мората.

Така Юве остава на върха в класирането с вече 83 точки в актива си, докато Интер е осми, но е само на два пункта от зона "Европа".