Ювентус не срещна каквито и да било затруднения при домакинството си на непретенциозния Каляри, надделявайки с категоричното 3:1.

Головете за победителите в срещата от 16-ия кръг на Серия "А" реализираха Тевес, Видал и Йоренте, докато почетното попадение за домакините бе дело на Росетини.

Още в 3-ата минута мълниеносна акция на гостите завърши с центиране в наказателното поле, където топката достигна до Карлос Тевес, пратил я в мрежата за 1:0. При паса към нападателя останаха известни съмнения за засада, като при повторенията се видя, че Киелини, през когото първо мина кълбото, по-скоро бе зад последния в отбраната на съперника, но реферът бе категоричен, че голът е бил редовен.

Атаките на гостите продължиха, като домакините отговаряха единствено с далечни центрирания, изсипани топки и опити за изненадващи изстрели от средна дистанция, но Буфон бе на мястото си и вещо спасяваше всяка опасност пред вратата си.

В 14-ата минута отбита топка достигна до Артуро Видал, който с чудесен, мощен шут извън границите на наказателното поле я прати по неспасяем начин в мрежата на Каляри за 2:0, предвещавайки крайния изход от мача.

През второто полувреме нищо на терена не се промени особено, като отново Старата госпожа владееше и определяше всичко случващо се на игрището.

В 51-ата минута Йоренте сложи точка на спора с гола си за 3:0, а крайното 1:3 бе оформено от Росетини, 14 минути по-късно.

До края интересните ситуации пред двете врати бяха рядкост, като мачът просто се доиграваше.

Така, с 39 точки в актива си, Ювентус продължава да заема първата позиция в класирането, като има с 4 пункта повече, но и мач в аванс пред преследвача Рома. Каляри остава сред застрашените от изпадане състави.