Ювентус не успя да спечели домакинството си на скромния състав на Фрозиноне, в срещата между двата тима от 5-ия кръг на Серия "А".

Торинци бяха на път да се наложат с минималното 1:0, без да влагат кой знае колко голяма доза усилия, но в продължението на двубоя получиха звучна плесница и най-слабият тим в Италия успя да отмъкне точката насред Торино.

Попадението за "бианконерите" вкара Дзадза, разписал се като по часовник - след точно 50 минути игра, а крайното 1:1 оформи Бланшар, вкарал 120 секунди след изтичането на редовното време.

В редиците на гостите българският състезател Александър Тонев бе оставен на резервната скамейка и не стартира от първата минута.

Записалият първия си успех през уикенда шампион на Италия също не бе в пълния си блясък, като някои от обичайните титуляри получиха почивка срещу последния в класирането.

Ето и състава на Юве, с който Алегри потегли днес: Нето, Бардзали, Лихтщайнер, Бонучи, Сандро, Куадрадо, Перейра, Лемина, Погба, Стураро, Дзадза

Разбира се превъзходството на Ювентус в мача не бе поставено под въпрос нито за миг, но при малко повече вложени усилия, от страна основно на атакуващите състезатели на тима, победата можеше да дойде лесно.

Така или иначе феновете трябваше да чакат чак до второто полувреме, 5 минути след старта на което любимците им вече водеха в резултата.

При една от многобройните атаки на домакините, Куадрадо асистира на Дзадза, който даде предимство на тима си в резултата. То бе на път да се запази чак до последния съдийски сигнал, въпреки че след включването на Сашо Тонев в игра в 71-ата минута, Фрозиноне действително вдигна оборотите в предни позиции.

Това не стана и точно преди реферът да надуе свирката, Юве се раздели с две точки, подарявайки една на съперника си, след гола на Бланшар.

Така или иначе нови три точки в актива на шампионите не бяха прибавени, докато Тонев и компания остават на дъното, но вече имат един престижен пункт срещу името си.