Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри заяви, че лошото начало на мача се е оказало решаващо при поражението с 1:2 като гост на Пари Сен Жермен в първия кръг в група F на Шампионска лига.

"Бианконерите" допуснаха две попадения, отбелязани от Килиан Мбапе, още до средата на първото полувреме, а след почивката успяха да стигнат само до почетно попадение дело на появилия се в игра Уестън МакКени.

"През първата част бяхме твърде плахи, но след почивката заиграхме по-добре. Двата гола на ПСЖ, въпреки че бяха следствие от изключителната класа на Неймар и Меси, можеше да бъдат предотвратени с малко повече внимание. Представихме се лошо в първите 20 минути. Бяхме прекалено уплашени.

Бяхме подготвили значително по-агресивен план за игра, но го осъществихме едва след почивката. Можеше да бъдем по-прецизни в завършващата фаза, при последния пас, това щеше да ни донесе по-добър резултат. Но Пари Сен Жермен е изключителен отбор с фантастични играчи, които също имаха още няколко възможности", каза Алегри.

"След нашия гол съперникът се поизнерви. Те бяха толкова силни през първото полувреме, но когато ние вкарахме, те загубиха тази увереност. Това говори много за тяхната психическа сила, но ние не се възползвахме до край. Все пак като цяло момчетата показаха страхотен дух. Рискуваха, но това беше нормално с оглед на изключителната скорост и техника, която притежават футболистите на съперника.

Срещу такива отбора най-големите трудности идват, когато не притежаваш топката. Но ние им създадохме някои проблеми, когато атакувахме добре. Знаем, че можем да се подобрим и работим върху това. Имаме и някои отсъстващи играчи заради контузии. Когато те се завърнат, със сигурност ще ни бъдат от помощ", завърши специалистът.