Кристиано Роналдо най-после откри головата си сметка в Серия "А". Португалецът вкара двете попадение за успеха на Ювентус с 2:1 над Сасуоло в мач от 4-ия кръг Калчото. За "неровердите", за които като титуляр стартира бившият футболист на Левски Мехди Бурабия, се разписа Кума Бабакар в добавеното време.

"Бианконерите" продължават да са лидери с пълен актив от точки, докато Сасуоло остава със 7 пункта след първото си поражение през сезона.

Снимка 378595

Кристиано пробва да се разпише още в 5-ата минута, но тогава Дънкън с шпагат изби удара му. Малко по-късно португалецът стреля с глава в аут.

Гостите отговориха с удар на Ферари, който попадна право в ръцете на Шчесни. В 37-ата минута Консили демонстрира отличен рефлекс, избивайки удар на своя съотборник Пол Лирола, който в опита си да избие прати топката в очертанията на вратата. Две минути по-късно Дънкан отбеляза гол, но реферът беше отсъдил фаул срещу Кансело. Веднага след това Бурабия получи жълт картон.

Ювентус с 20 млн. евро загуба за изминалия сезон

Най-сериозният удар идва от ранното отпадане в Шампионската лига

Втората част започна отлично за домакините. В 50-ата минута Роналдо най-после вкара първия си гол с екипа на Ювентус. Той се разписа на празна врата, след като Бонучи опита удар със задна ножица, Ферари пък се опита да върне топката към Консили, но коженото кълбо срещна гредата и при добавката Кристиано се разписа.

Снимка 378597

Отговорът на Сасуоло бе удар с пета на Боатенг, който излезе в аут. В 65-ата минута Юве организира светкавична контраатака, при която Джан намери Роналдо, а португалецът с удар по диагонала се разписа за 2:0.

В продължението на срещата Кума Бабакар върна един гол с удар с глава. Малко след това Дъглъс Коща бе изгонен с директен червен картон заради разправия с Федерико ди Франческо.