Шампионът на Италия - Ювентус се доближи на две точки от лидера в Серия "А" - Наполи, след като в двубой от 19-ия кръг на шампионата на страната се наложи с 2:1 над домакина си Сампдория.

Резултатът не е особено показателен за случилото се на терена, като гостите бяха отборът, който се стараеше да налага своето темпо и начин на игра и в по-голяма част от времето караше опонента си да се съобразява с това, като определено заслужаваше по-добро цифрово изражение на разликата със съперника си.

Епизодичните контрадействия на домакините обаче се оказваха повече от опасни за бранителите на торинци, като в няколко отделни случая можеха да доведат до промяна в резултата.

Иначе всичко започна като по сценарий за Юве и в 17-ата минута Бонучи асистира на Погба, открил резултата в мача, за неудоволствие на феновете на отбора-домакин по трибуните.

Минута след почивката пък един от най-дейните на терена - Дибала се отчете с голов пас за Кедира, покачил на 2:0.

Този резултат до голяма степен предопределяше крайния победител в срещата, но не така смяташе ветеранът в редиците на Самп - Антонио Касано, чийто изстрел в 64-ата минута намери целта и предимството на Ювентус беше редуцирано, за видимо неудоволствие на наставника на Госпожата - Масимилиано Алегри.

Специалистът напомни за буйния си нрав, като буквално бе готов да разкъса официалния си костюм и да влезе на терена, за да нахока футболистите си, както вече понечи да направи веднъж, с течение на сезона.

В последните секунди на даденото от рефера продължение Мойсандер остави Дория с човек по-малко на терена, но така или иначе нова промяна в резултата не бе регистрирана, Юве се доближи на две точки от лидера Наполи, като разполага с актив от 39, а тоалетът на Алегри се запази почти непокътнат.