Първенството на Италия се завърза до краен предел. След като всичко вявраха, че титлата на Ювентус е почти сигурна, днес нещата се обърнаха на 180 ргадуса. Причина за това е сензационното реми на „бианконерите" срещу борещия се да не изпадне тим на Лече.

Мачът за торинци вървеше по мед и масло, след като Маркизио откри в 9-ата минута, но фрапантна грешка на Джанлуиджи Буфон лиши „старата госпожа" от нужни три точки, с което доближи конкурентите от Милан на само една, два кръга рпеди края на Серия „А". Вратарят на домакините не успя да спре добре добре върната към него топка, което позволи на Муриел да излезе на празна врата и да вкара за 1:1.

Българският национал Валери Божинов не се появи в игра, въпреки негативния резултат на „Ювентус Стейдиъм".

Момчетата на Антонио Конте започнаха днешната срещата много нахъсано, търсейки победата на всяка цена. Още в шестата минута обаче, „бианконерите" бяха принудени да извършат принудителна смяна, след като младият Паоло Ди Челие се контузи и се наложи да бъде заменен от уругваеца Мартин Касерес.

Принудителната промяна не повлия по никакъв начин на „старата госпожа", като опасностите пред Бенаси започваха да стават все по-чести.

Така дойде и фаталната за Серсе Козми и неговите момчета 9-та минута, когато Клаудио Маркизио взриви тифозите на „Ювентус Стейдиъм" с бижутерски удар с глава, който стана факт след прекрасно подаване на Андреа Пирло.

Въпреки инкасирания гол, единадесеторката на Лече продължи да приема играта изцяло в собствената си половина. До края на първата част ново попадение не падна, но с фрапантни пропуски се отличиха Мирко Вучинич, Пирло, Маркизио и Фабио Куалиарела. Юве доминираше тотално.

Втората част започна с доста агресивна игра от страна на гостите, осъзнавайки, че евентуална загуба днес, може да намали драстично шансовете на „джалоросите" за спасение.

Нещата за Лече станаха доста неприятни в 54-ата минута, когато за втори жълт картон, терена напусна Хуан Гилермо Куадрадо, който остави в решаващ момент колегите си с човек по-малко.

Изгонването на колумбиеца тотално отчая гостите. Тов бе добре дошло за ториннци, които продължаваха да търсят втори гол, с който да решат всичко. В 65-ата минута хубав изстрел от воле на Куалиарела премина над гредата, а десет по-късно шут на Матри бе спасен акробатично от Бенаси.

И когато всички очакваха срещата да приключи, Лече стигна до сензацията. Андреа Бертолачи  смрази всички в Торино, след като се възползва от кошмарна грешка на Джиджи Буфон и прати топката в мрежата .

Отговорът на Юве не закъсня, но Маркизио не можа да се превърне в абсолютен герой и да донесе, така желаната победа.

Така авансът на Ювентус се стопи до само точка, два кръга преди края на първенството в Италия.

Героите от Лече пък продължават да вяврват в своето спасение, след като спасителното 17-то място е на само три точки.

ЮВЕНТУС-ЛЕЧЕ  1:1

1:0 Маркизио (9'), 1:1 Бертолачи (85')

Стадион: „Ювентус Стейдиъм"

Съдия: Паоло Валери

ЮВЕНТУС: Буфон, Бразали, Бонучи, Киелини, Лихщайнер, Видал, Пирло, Маркизио, Де Челие (6-Касерес), Куалиарела(72-Матри), Вучинич(78-Дел Пиеро)

ЛЕЧЕ: Бенаси, Кароциери, Леонардо, Томович, Куадрадо, Блази, Бривио, Делвекио, Ободо(71-Бертолачи), Сеферович(51-Муриел), Ди Микеле(61-Джакомаци)