Игуаин пропуска сам срещу Стракоша да се разпише за 3:0!

Жълт картон за Дани Алвеш.

78′

Лемина сменя Дибала.

75′

Добра атака на Лацио изведе Балде Кейта на добра позиция в наказателното поле, но ударът на нападателя на столичани мина над вратата.

73′

В рамките на минута двата отбора си размениха по една опасност чрез Игуаин и появилият се като резерва Луис Алберто.

69′

Алберто влиза на мястото на де Врай.

65′

Натиска на Лацио в последните минути. С влизането на Фелипе Андерсон столичани внесоха малко повече разнообразие в атаката си.

58′

Невероятен пропуск на Имобиле! Последният бе намерени след центриране отдясно на далечна греда, но ударът му с глава на 2 метра от вратата бе отразен от Нето! Най-чистото положение за Лацио!

54′

Добро изпълнение на току що появилия се Андерсон! Бразилецът стреля опасно по земя между няколко футболисти, но диагоналният му удар е отразен от Нето.

52′

Фелипе Андерсон влиза на мястото на Бастос.

51′

Чудесно разиграване с по едно докосване завърши с извеждащ пас към Манджукич в наказателното поле, но хърватският нападател се подхлъзна точно преди да нанесе удар по топката.

50′

Темпото на игра протича точно по вкуса на играчите на Ювентус, които спокойно разиграват топката.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Първото полувреме завърши с две центрирания пред вратата на Нето, а при второто стражът на Ювентус отрази силен удар с глава на Уолъс.

45′

Тежка контузия на Манджукич, който получи аркада след сблъсък с футболист на Лацио.

44′

Столичани изглеждат доста обезверени в края на полувремето, въпреки опитите да променят негативния за тях развой на срещата.

38′

Играчите на Лацио се опитват да установят натиск, за да се върнат в мача, но въпреки териториалния превес в последните минути, "бианконерите" са безупречни в защита.

32′

Добра контраатака на Лацио! Центриране отдясно бе засечено с плонж от Имобиле, но ударът на италианеца мина встрани от вратата.

24′

ГООООЛЛЛ ЗА ЮВЕНТУС! Дибала центрира от корнер, Манджукич отклони с глава за Бонучи, за да може последният да засече топката от движение - 2:0!

20′

Принудителна смяна - Раду влиза на мястото на Пароло.

18′

Лацио оцеля след невероятни намеси на Стракоша! Албанецът предотврати силен удар на Игуаин, топката отиде в Алвеш, който върна към аржентинеца на метри от голлинията, но стражът от паднало положение пак спаси!

12′

ГООООЛЛЛ ЗА ЮВЕНТУС! Центриране към Дани Алвеш завършва със страхотно попадение от въздуха на бразилеца по диагонал - 1:0!

7′

Ювентус отговаря с удар от воле на Игуаин пред наказателното поле, Стракоша избива!

6′

Първият шанс в мача е за Лацио! Кейта Балде навлезе отляво в наказателното поле и изненада Нето с удар, който намери близката греда на вратаря!

1′

4. Патрик

Тази вечер на "Олимпико" ще ври и кипи. Няма как да е иначе, когато става дума за битка между Ювентус и Лацио. На тези два отбора се падна да определят кой ще спечели тазгодишното издание на Купата на Италия.

"Бианконерите" на Масимилиано Алегри влизат в период, след който може да се окажат тотален господар не само в Италия, а и в Европа. На гранда от Торино му предстои също така да вдигне поредна титла в Серия "А", както и зрелищен финал срещу Реал (Мадрид) в спор за трофея в Шампионска лига.

Лацио пък е възроден под ръководството на Симоне Индзаги, който удължи договора си с "орлите" след добрите резултати начело на тима. По пътя към финала лациалите отстраниха големия съперник Рома, което е предпоставка за завишено самочувствие преди днешния мач.

Кой ще вдигне трофея - отговорът след 22,00 часа, когато е началото на двубоя в Рим.