Аталанта победи Ювентус с 1:0 мач от 31-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение в срещата реализира Малиновски в 87-ата минута. Победата размени местата на двата тима в класирането и за "старата госпожа" тя означава окончателна капитулация от борбата за титлата.

Още в 4-ата минута Муриел отне топката от Киелини, преодоля Де Лихт, а при единоборство с Куадрадо нападателят на домакините се строполи в наказателното поле. Сигнал не последва. Малко по-късно и Сапата падна в наказателното поле, но отново съдията остави играта да продължи.

Юве направи интересна атака в 14-ата минута чрез Куадрадо, който стреля към Голини, но ударът му беше спрян от защитник на "бергамаските". Пет минути по-късно Меле стреля към вратата на Юве, но бранител застана на пътя на топката и тя излезе в корнер.

Песина имаше отличен шанс да открие резултата, но шутът му беше блокиран от бранител на тима от Торино. В 34-ата минута Мората се възползва от грешка в отбраната на домакините, но от голлинията Джимшити изчисти топката.

В 59-ата минута Муриел отправи опасен удар към вратата на Юве, но топката мина малко над напречната греда.

Снимка 527586

Алваро Мората имаше добра възможност да открие резултата, но Голини спаси. В 86-ата минута Малиновски стреля отлично от пряк свободен удар, но вратарят на Юве спаси, пращайки топката в корнер. След центрирането Малиновски прати топката в мрежата на съперника и поведе отбора си към победата.

Така Аталанта вече е на трето място с 64 точки, на две зад втория Милан. Интер води със 74 пункта и има мач по-малко. Ювентус вече е на четвърто място с 62 точки.