Изумителен, рядко срещан и малко вероятен резултат отново привлече погледите на следящите за честната игра в световния футбол към Италия.

Читадела, който през миналия сезон изпадна от Серия „Б", постави рекорд за най-голяма победа в историята на Купата на Италия, след като се наложи с 15:0 над петодивизионния Потенца в мач от първия кръг на турнира.

Победата на Читадела не е изненада, тъй като Потенца е пред фалит, но резултатът е напълно шокиращ. Още повече, че 10 от головете бяха вкарани през второто полувреме.

18-годишният Джулио Бицото вкара четири попадения (по две във всяко полувреме). По два гола реализираха Клаудио Корали, Андреа Паолучи, Мануел Паскали, Юсуфа Боб и Матия Минесо. Мануел Йори също се разписа.

Подобен резултат е постиган само веднъж в историята на Купата на Италия. На 6 януари 1927 г. Ювентус побеждава Ченто с 15:0, но след това мачът е анулиран.

До момента най-голямата победа в Купата на Италия беше с резултат 9:0. Това се е случвало четири пъти в историята на турнира. Успех на Лукезе над Флоренция (1922), Ентела срещу Дертоха (1936/37), Каляри и Теранова (1939/40) и победа на Сампдория срещу Марзото (1958 г.).