Шампионът на Италия - Ювентус надигра състава на Сасуоло, в среща от програмата на 29-ия кръг на италианското футболно първенство.

Двубоят завърши с минимален успех за домакините с 1:0.

Автор на победния гол за торинския гранд стана Пауло Дибала, разписал се в 36-ата минута на сблъсъка.

Домакините продължават да са на върха в класирането, но битката с преследвачите им съвсем не е приключила за Алегри и компания.

Всяка грешна стъпка на Старата госпожа би била използвана на момента от Наполи, предвид шестте точки разлика между двата тима.

Сасуоло не е загубил надежди за класиране в Европа, като към момента разполага с актив от 44 точки - три по-малко от 6-ия Милан, който е и последният отбор, който засега има шанс за участие в клубните турнири.

Днес обаче гостите не успяха да измъкнат нищо от именития си съперник, като опитваха да стигнат до нещо опасно пред вратата на Буфон, но така и не успяваха да го сторят.

Контраатаките на Сасуоло обикновено завършваха с далечен, неточен шут или разбъркване пред полето на Юве и отнета топка.

В същото време, макар и не на изключително високи обороти, "черно-белите" контролираха мача и решаваха кога съперникът им е разконцентриран, за да опитат да нанесат удара си.

Тази им тактика сработи в 36-ата минута, когато след асистенция на Куадрадо, Дибала вкара първия, а както се оказа в последствие и единствен гол в мача за пестеливито, но напълно достатъчно 1:0.

Така преди срещата на Наполи от текущия кръг, предимството на Юве на върха е 6 точки.