Отборът на Ювентус е вторият финалист в турнира за Купата на Италия. "Старата госпожа" загуби с 2:3 тежкото си гостуване на Наполи, но благодарение на успеха си с 3:1 в първата среща си осигури сблъсък с Лацио за престижното национално отличие.

Двубоят на "Сан Паоло" бе изключително драматичен. Гонзало Игуаин накара мразещите го фенове на домакините да замлъкнат в 32-ата минута, след като бе точен за 0:1. След подновяването на играта Хамшик изравни, но "Ел Пипита" наглед съкруши мечтите на домакините с втори гол. Последваха нови силни мигове на "партенопеите", които стигнаха до пълен обрат след точни изстрели на Мертенс и Инсине.

Снимка 287195

До края обаче неаполитанците не намериха сили да вкарат още две попадения в мрежата на Нето и така ще гледат как вечният им враг ще играе на финал за Купата на Италия. Поражението на Юве днес бе първо за торинци от 15 мача във всички турнири.

Юве изненада своя голям съперник и в началните минути се настани сериозно в неговото наказателно поле. Въпреки това, първата опасност бе за домакините от Наполи, но Хосе Кайехон направи непростим пропуск от перфектна позиция.

Трибуните на "Сан Паоло" бяха смълчани в 32-ата минута, когато омразният на всички неаполитанци- Гонзало Игуаин реализира скъпоценен гол за Ювентус. "Ел Пипита" получи топката малко пред дъгата, след което сюрпризира Пепе Рейна с перфектен изстрел в долния десен ъгъл.

Голямото шоу обаче настъпи през втората част. Наполи повярва в чудото, след като в 53-ата минута Марек Хамшик достигна до една лошо отбита от Алекс Сандро топка и с мощен удар от 15 метра изравни. Въпросното попадение остави словака на само три от първото място във вечната голмайсторска листа на "партенопеите", която към днешна дата е оглавявана от Диего Марадона.

Снимка 287194

Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като в 59-ата минута Гонзало Игуаин отново удари смъртоносно. Алекс Сандро напредна елегантно по крилото. Последва пас към Дибала, който моментално продължи за Куадрадо. Колумбиецът демонстрира отличен поглед върху играта и намери връхлитащия Игуаин, който опъна мрежата някъде от точката на дузпата.

Снимка 287196

Въпреки наглед невъзможната ситуация, Наполи продължи да се бори. Усилията на домакините се увенчаха с нов гол за 2:2. Той падна не и без любезното съдействие на стража Нето, който в стил Ники Михайлов пропусна топката под своите крака и така позволи на появилия се преди секунди Дрис Мертенс да изравни.

Нещата придобиха още по-опасен за Юве развой в 67-ата минута, след като Лоренцо Инсине завърши една отлична неаполитанска атака за 3:2. Така селекцията на Маурицио Сари се нуждаеше от само две попадения, за да сътворят наглед немислимото.

До края обаче Ювентус съумя да тушира напрежението и въпреки яростните атаки на съперника, удържа минималната загуба с едно попадение, което се оказа решаваща за класирането на "бианконерите" на финал. Там техен опонент ще бъде Лацио.

Снимка 287192

НАПОЛИ - ЮВЕНТУС 3:2 (в първата среща 1:3)

0:1 Игуаин (31"), 1:1 Хамшик (53"), 1:2 Игуаин (59"), 2:2 Мертенс (61"), 3:2 Инсине (67")

СТАДИОН: "Сан Паоло"

СЪДИЯ: Лука Банти

НАПОЛИ: Пепе Рейна, Кирикеш, Кулибали, Хисай, Гулам, Хамшик, Жиелински, Диавара, Кайехон, Инсине, Милик (резерви: Рафаел, Стринич, Алан, Жоржиньо, Маджо, Мертенс, Максимович, Рог, Паволети, Албиол)

ЮВЕНТУС: Нето, Алвеш, Бонучи, Бенатия, Сандро, Кедира, Ринконе, Стураро, Игуаин, Куадрадо, Дибала (резерви: Буфон, Киелини, Пянич, Маркизио, Брадзали, Лемина, Асамоа, Ругани, Лихтщайнер, Аудеро, Мандрагора)