Отборите на Ювентус и Торино не се победиха в емблематичното си градско дерби. Съперничеството на "Алианц Стейдиъм" завърши 1:1, а по-разочаровани от поделянето на точките са "бианконерите", които се борят със зъби и нокти за място в Топ 4.

Юве все още е в зона ШЛ, но преследвачът Аталанта изостава на три точки от "Старата госпожа" и има цели два мача по-малко. Торо пък остава в златната среда на 10-та позиция.

Андреа Пирло отказа да поеме опашкар в Серия А

Резервният вариант за старши треньор на Салернитана е Давиде Никола

Селекцията на Масимилиано Алегри очаквано стартира по-силно и можеше да открие още в 11-ата минута чрез Адриен Рабио. Логичното все пак се случи и след няколко атаки се разписа Матайс де Лихт. Нидерландецът се оказа непокрит при центриране от корнер на далечната греда и с глава не остави шанс на Ваня Милинкович-Савич.

Снимка 564128

Източник: EPA/БГНЕС

"Биковете" изненадващо откраднаха точката след добра атака в 61-ата минута. Йосип Брекало сътвори добър пробив по фланга, след което центрира към Белоти. Алекс Сандро се протегна максимално, за да изчисти, ала кълбото попадна в Ил Гало, който просто нямаше как да сбърка от няколко метра.

До края Ювентус опита да стигне до успеха, като възможности се откриха пред Де Лихт, Куадрадо и Алваро Мората, но нито един от тях не порази бленуваната цел.

През следващата седмица Ювентус ще обърне внимание на Шампионската лига, където на Алегри и компания предстои битка с Виляреал.