Шампионът на Италия Ювентус допусна да загуби 2 точки, въпреки че водеше в резултата с 2:0 в двубоя си с Верона. В крайна сметка обаче срещата завърши без победител - 2:2, а домакините от града на Ромео и Жулиета се добраха до точката с гол в последната минута!

Иначе мачът започна отлично за „бианконерите", които до 21-ата минута водеха в резултата с 2:0. И в двата случая се разписа Карлос Тевес. След почивката торинци допуснаха бързо домакините да върнат един гол.

Ветеранът Лука Тони се разписа в 52-ата минута, с което до голяма степен върна интригата в срещата. Крайното 2:2 пък направи Хуанито Талеб, който се разписа в 90-ата минута.

По този начин Ювентус пропусна изключителна възможност да увеличи преднината си на върха на класирането пред преследвачите от Рома, които също загубиха точки, след като завършиха наравно 0:0 с Лацио.