В последен мач от шестия кръг на Серия "А" Ювентус победи с минималното 1:0 Торино в градското дерби и излезе на второ място в подреждането  на точка пред Фиорентина.

Победното попадение реализира Давид Трезеге в 93-ата минута на срещата. Голът бе плод на грешка в защитния вал на Торино, когато Делафиоре не изчисти добре кълбото, то попадна в Трезеге, а от това се възползва френският нападател, който с топовен шут без да спира топката я прати в мрежата на Серени.

През първата част първото по-сериозно голово положение се откри отново пред Трезеге, но тогава нападателят не успя да нанесе силен удар от добра позиция в наказателното поле на Торино. До края на първата част не паднаха попадения.

През голяма част от времето Торино се бранеше успешно и атакуваше чрез контраатаки, но не успя да затрудни Буфон.

Така въпреки добрата си игра Торино допусна загуба, а трите точки отидоха в актива на "старата госпожа".

Фенове на двата отбора се сбиха часове преди торинското дерби. Италианският телевизионен канал 1 показа кадри на сблъсъци между привърженици на двата отбора, в които полицията арестува около 50 души.

В следващия кръг Фиорентина и Ювентус се изправят един срещу друг на "Артемио Франки" и ще имат възможността да определят кой ще преследва отбора на Интер в борбата за първото място.