Отборът на Ювентус записа трети пореден успех в италианската Серия "А". На шампионите отново не им бе никак лесно, като този път победиха трудно новаците от Парма с 1:2. Голямото събитие на "Енио Тардини" бе, че Кристиано Роналдо пак не успя да реализира първия си официален гол за "Старата госпожа".

Интер спечели гостуването си на Болоня с 3:0

Интер тушира напрежението с класика над Болоня

"Нерадзурите" подчиниха с 3:0 селекцията на Пипо Индзаги

За разлика от него, в отлична форма се намира нападателят Марио Манджукич, който даде преднина на "бианконерите" във втората минута. Таранът пое малко трудно едно центриране на Куадрадо, но в крайна сметка матира отблизо Сепе.

Снимка 376127

Източник: EPA/БГНЕС

До почивката паритетът бе възстановен, след като в епицентъра на събитията попадна африканецът Жервиньо. Бившият играч на Рома се бе позиционирал отлично и от голлинията реализира с лекота.

Малко след подновяването на играта Юве отново си върна лидерството. Блес Матюиди сътвори бърза комбинация със съотборник и с мощен шут под гредата наказа вратаря на "дуковете".

До края гостите от Торино можеха да вкарат и трети гол, но Дъглас Коща удари лявата греда.

Снимка 376126

В следващия кръг на Ювентус предстои домакинство на непредсказуемия Сасуоло. Парма пък гостува на друг от фаворитите за Скудетото - Интер.

ПАРМА - ЮВЕНТУС 1:2

0:1 Манджукич (2"), 1:1 Жервиньо (33"), 1:2 Матюиди (58")

СТАДИОН: "Енио Тардини"

СЪДИЯ: Даниеле Довери

ПАРМА: Сепе, Ячопони, Алвеш, Галиоло, Гоби, Ригони, Щулац, Барила, Жервиньо, Инглезе, Ди Гаудио (резерви: Багериа, Чераволо, Да Крус, Деиола, Димарко, Фратали, Гацола, Сиералта, Спрокати)

ЮВЕНТУС: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Киелини, Алекс Сандро, Кедира, Пянич, Матюиди, Бернардески, Манджукич, Роналдо (резерви: Перин, Пинсолио, Брадзали, Бенатия, Бентанкур, Джан, Кансело, Коща, Де Шилио, Дибала, Кеан, Ругани)