Един от големите фаворити за Скудетото - Интер се поздрави с първи успех за новия сезон в Калчото.

"Нерадзурите" тушираха напрежението в своите редици, след като триумфираха при гостуването си на Болоня с 3:0. Грандът трябваше да се оправя без своя капитан Мауро Икарди, но въпреки това реализира три гола във вратата на "рособлу". Всичко по-интересно се случи през втората част, когато важните попадения нанизаха Раджа Наинголан, Антонио Кандрева и Иван Перишич.

Милан победи Рома с 2:1

ВАР развали головото шоу на "Сан Сиро", Милан се спаси в края

Две попадения бяха отменени

С оглед огромното напрежение в лагера на "нерадзурите", Интер не изгуби никакво време и моментално се впусна в търсене на гол. Такъв можеше да има още във втората минута, когато Скорупски увисна при корнер, но изненаданият Перишич се провали в завършващия си удар.

Снимка 376093

Източник: EPA/БГНЕС

Отговорът на Болоня бе подобаващ и само блестящият Ханданович попречи на "рособлу" да ликува. Словенецът демонстрира котешки рефлекс, след като отрази с една ръка изстрел отблизо на Еландер.

В последните минути на първото полувреме футболистите на Интер упражниха по-сериозен натиск, от който обаче не се стигна до гол. В добавената минута на редовното време Раджа Наинголан опита късмета си с изстрел от далечна дистанция, който премина над напречната греда. В 53-ата минута Балде Кейта успя да промуши топката през краката на бранител, но ударът му не намери близкия стълб на вратата зад Скорупски.

В 67-ата минута Раджа Наинголан реализира своя първи гол с екипа на Интер, след като акробатично засече отлично центриране от Матео Политано.

Снимка 376094

Заветните мигове на срещат бяха доста напрегнати за тифозите от Милан. Любимците им бранеха своята преднина, а опасни моменти пред Ханданович не липсваха. В 74-ата минута Федерико Сантандер бе близо да възстанови равенството, ала ударът му с глава премина на сантиметри от лявата греда.

Голямото спокойствие настъпи в 83-ата минута, когато грандът удвои своето водачество. Макар и нарочен за гонене, Антонио Кандрева доказа класата си с интеристкия екип и с много елегантно попадение прати топката неспасяемо в мрежата на Лукаш Скорупски.

Оттук насетне бе лесно, а резултатът придоби и класическо естество, след като попадение успя да реализира и Иван Перишич.

Снимка 376091

В следващия кръг Интер домакинства на Парма, докато селекцията на Пипо Индзаги играе с Дженоа.

БОЛОНЯ - ИНТЕР 0:3

0:1 Наинголан (67"), 0:2 Кандрева (82"), 0:3 Перишич (84")

СТАДИОН: "Ренато Дал"Ара"

СЪДИЯ: Марко Ди Бело

БОЛОНЯ: Скорупски, Данило, Де Майо, Дийкс, Еландер, Пулгар, Джемайли, Поли, Матиело, Флачинели, Сантандер (резерви: Пирана, Сантуро, Калабрези, Дестро, Гонзалес, Крейчи, Мбайе, Наги, Оконокво, Орсолини, Сванберг, Валенсия)

ИНТЕР: Ханданович, Асамоа, Брозович, Д"Амброзио, Де Врий, Галярдини, Кейта, Наинголан, Перишич, Политано, Шкриниар (резерви: Падели, Валеро, Кандрева, Далберт, Икарди, Марио, Мартинес, Миранда, Ранокия, Весино, Вършалко)