Ювентус временно се изкачи на върха в Калчото. Селекцията на Маурицио Сари направи нов пълен обрат, като тази вечер беше спечелено гостуването на Бреша с 2:1.

"Бианконерите" се оказаха догонващи още в началото, когато Донарума разстреля Шчесни. "Старата госпожа" обаче демонстрира опит и майсторско спокойствие, благодарение на които стигна до триумфа чрез автогол на Чанселор и красиво попадение на Миралем Пянич. Победата за "зебрите" беше постигната в отсъствието на контузения Кристиано Роналдо. Официален дебют пък с екипа на Бреша направи скандалният Марио Балотели.

Снимка 444371

Източник: EPA/БГНЕС

Тифозите на "Марио Ригамонти" едва ли са си мечтали за старт като този, който се случи в 4-ата минута. Звездата на домакините Донарума получи добро подаване от Ромуло, след което отправи тежък удар, който след контакт с тялото на Алекс Сандро и неумела намеса на Шчесни, се превърна в гол за Бреша.

Андреа Пирло обяви своя футболен наследник

"Смятам, че това ще бъде Френки Де Йонг"

Юве не губи време и обсади вратата на съперника. Дибала напредна и влезе в наказателното поле, но ударът му беше блокиран, а при добавката Рабио от удобна позиция стреля високо в аут. В 12-ата минута Игуаин излезе на позиция, но Йесе Йоронен направи отлично спасяване.

Маурицио Сари имаше неочаквани проблеми малко по-късно, когато Данило принудително беше заменен от Хуан Куадрадо.

Снимка 444370

"Старата госпожа" все пак изпълни своята цел и върна попадението до почивката. "Бианконерите" изпълниха ъглов удар в 40-ата минута, при който малшанс да си отбележи автогол имаше Чанселор.

Торинци бяха пределно амбицирани да търсят обрата, като след паузата Гонсало Игуаин беше отчаян от перфектна намеса на Йоронен.

Целта на шампионите все пак беше изпълнена в 63-ата минута. Миралем Пянич се оказа на точното място след отбила се топка удар от фаул на Дибала. Босненецът насочи силно между купа от играчи, а това се оказа фатално за видимостта на Йоронен и спомогна за крайното 1:2.

В следващия кръг на Ювентус предстои домакинство на СПАЛ. Бреша мери сили с другия голям фаворит за Скудетото - Наполи.