Отборът на Ювентус победи като домакин Милан с 4:2, в дербито от 16-ия кръг на италианската Серия "А". Двубоят се игра на стадион "Олимпико" в Торино. Точни за "бианконерите" бяха Дел Пиеро, Киелини и Амаури на два пъти. За гостите се разписаха Пато и Амброзини.

За "росонерите" участие не взеха Кака и Гатузо. Мачът започна добре за домакините и в 15-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Анкуловски срещу Дел Пиеро. Звездата на Юве застана зад топката и се разписа за 1:0.

В 31-ата минута гостите успяха да стигнат до изравнително попадение. Негов автор стана Пато. Само три минути бяха нужни на отбора на Ювентус, за да излезе отново напред в резултата. Точен за 2:1 бе Киелини в 34-ата минута. В 41-ата минута Амаури също записа името си сред голмайсторите, възползвайки се от центриране на резервата Де Челие. Първото полувреме завърши при резултат 3:1.

Единадесет минути след подновяването на играта гостите от Милано успяха да намалят резултата на 3:2. Автор на втория гол за "росонерите" бе Амброзини. В 65-ата минута Дзмброта получи втори жълт картон за нарушение срещу Де Челие и бе отстранен от игра. В 69-ата минута Амаури отбеляза втория си гол в мача, с който предреши изхода на двубоя.

След тази победа тимът на Ювентус заема второ място в класирането с 33 точки. Милан заема четвърта позиция с актив от 30 точки. Лидер е отборът на Интер с 39 точки.

Ювентус - Милан 4:2 (3:1)

1:0 Дел Пиеро 16' (д)