Борещият се за шампионската титла на Италия Ювентус взе заслужено с 2:0 дербито с Интер от 29-ия кръг на Серия "А". Успехът на домакините можеше да бъде по-изразителен, но серия от пропуски попречи това да се случи.

През първото полувреме гостите от Милано доминираха на моменти. Бяха по-активни, но им липсваше нещо, което да им позволи да се разпишат. Юве сякаш седеше плахо, но всичко се промени през втората част.

След паузата "бианконерите" вдигнаха оборотите, наложиха своето темпо и в 57-ата стигнаха до гол. Тогава уругвайският защитник Мартин Касерес засече подаване на Дел Пиеро за 1:0.

Легендата на клуба се беше появил само няколко минути по-рано. Именно той затвърди успеха на "Старата госпожа" в 71-ата след подаване на Артуро Видал. През второто полувреме "черно-белите" създадоха още възможности за голове, но не успяха да се възползват от тях.

В класирането Ювентус си остава на второ място с 59 точки, на четири от шампиона и лидер Милан. Интер от своя страна е с актив от 41 т. на осмата позиция.