Отборът на Ювентус продължава да води уверено колоната в Серия А. "Старата госпожа" победи отново, този път срещу Аталанта с 2:0 като гост и закономерно поведе с 4 точки на настоящия шампион в класирането на италианския шампионат Милан.

"Росонерите" играят утре като гости на Новара и трябва задължително да спечелят, за да се върнат само на точка зад основния си конкурент за титлата в Калчото.

Днес тимът на Антонио Конте нямаше никакви проблеми при гостуването на Аталанта и закономерно стигна до успеха. През първите 45 минути торинци създадоха голови положения, но без резултат.

Всичко обаче се реши след почивката. В 55-ата минута дошлият през лятото от Лацио халф Стефан Лихтщайнер реализира, след като получи прекрасна асистенция от италианския национал Пирло - 0:1.

Всичко окончателно приключи в 81-ата минута. Тогава Лука Макароне даде прекасно подаване към Емануеле Джакерини и халфът вкара първия си гол с екипа на "Старата госпожа". С това попадение той оформи крайното 2:0.

Домакините също имаха няколко добри ситуации за гол. Те обаче не успяха да се разпишат. За гостите пък с пропуски се отличиха Артуро Видал, който разтресе горната греда, както и Матри, който на два пъти се озова в изгодни ситуации, но не успя да преодолее Консили.

АТАЛАНТА - ЮВЕНТУС 0:2
0:1 Лихтщайнер (54), 0:2 Джакерини (81)