27-кратният шампион на Италия Ювентус постигна шестата си поредна победа в шампионата на Серия "Б", след като надделя при гостуването си на Триестина с минималното 1:0. Победното попадение за възпитаниците на треньора Дидие Дешан вкара полузащитникът Кристиано Дзанети в 33-ата минута. Бившият футболист на Интер довкара топката след удар на Павел Недвед, който бе отразен от вратаря Роси.

Успехът отлепи Юве от дъното на класирането, а "бианконерите" вече имат и положителен точков актив от 2 точки. В началото на сезона "Старата госпожа" стартира с пасив от 17 точки заради наказанието на тима за участието в аферата с уредени срещи от Серия "А".

Червени картони получиха защитникът на "черно-белите" Джорджо Киелини в 60-ата минута и халфът на Триенстина Давиде Маркини в 77-ата минута.

Българският нападател на гостите Валери Божинов остана резерва за тима си и не се появи в игра.