Драматично равенство записа шампионът на Италия Ювентус при гостуването си на застрашения от изпадане Каляри.

Домакините откриха сензационно в 44-ата минута след точно изпълнена дузпа от Давид Суазо.

През вторите 45 минути футболистите на "Старата госпожа" упражниха тотален натиск.

В 59-ата минута реферът отсъди дузпа за гостите, но ударът на Алесандро Дел Пиеро бе спасен от вратаря на Каляри Кименти.

Последните 15 минути се играха изцяло в полето на домакините, но голът за Ювентус така и не падаше.

В последната минута от назначените допълнителни пет бранителят Фабио Канаваро донесе точката за "бианконерите".

Веднага след попадението футболистите на Каляри наобиколиха рефера Никола Айролди за обяснение, при което Ланджела получи червен картон за невъздържаното си поведение.

С това равенство интригата на върха на Серия "А" се завръща, след като Милан се приближи на 5 т. до лидера Ювентус, 4 кръга преди края на първенството на Апенините.

Истински подвиг пък сътвориха играчите на Палермо при домакинството си на Рома.

"Римските вълци" поведоха с убедителното 0:3 само за седем минути, след головете на Родриго Тадей (23-а минута) и Мансини (29-а и 30-а).

Така на полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 0:3.

Давиде Де Микеле върна едно попадение за сицилианците в 50-ата минута, а Симоне Бароне вкара още два пъти във вратата на Рома - в 52-ата и 79-ата минути, оформяйки резултата на 3:3.

От грешната стъпка на Рома се възползва съставът на Фиорентина.

"Виолетовите" победиха Тревизо с 3:1 като гости и се върнаха на четвъртата позиция в класирането на Серия "А", която дава право на участие в Шампионската лига.

Валери Божинов остана на резервната скамейка за Фиорентина.

Лука Тони с 28-ия си гол за сезона, Кристиан Броки и Рикардо Монтоливо подпечатаха успеха за "Ла Виола", а Марко Бориело вкара почетното попадение за домакините от Тревизо.