27-кратният шампион на Италия Ювентус постигна четвърта поредна победа в първенството на Серия "Б", след като надделя над Пиаченца с 2:0 в среща от петия кръг на втория ешалон на италианския футбол.

Победата на "Старата госпожа" донесе френският нападател Давид Трезеге, който отбеляза и двете попадения. В 30-ата минута чешкият полузащитник Павел Недвед пусна топката към Алесандро дел Пиеро, капитанът напредна отляво и центрира отлично към Трезеге, който не сгреши за 1:0.

Минута преди края на първото полувреме "бианконерите" увелича преднината си след нов гол на французина - отново Дел Пиеро центрира от фаул и голмайсторът на торинци преодоля стража на гостите Копола за втори път след удар с глава.

Българският национал Валери Божинов, който отново остана на резервната скамейка, се появи на терена в 76-ата минута, когато замени Дел Пиеро, и веднага раздвижи нападението на Ювентус. Бившият играч на Фиорентина и Лече имаше три шанса да направи резултата класически, но в крайна сметка не успя да се разпише.

Със спечелените точки възпитаниците на Дидие Дешан намалиха пасива си на дъното на Серия "Б" на само 4 точки.