Ювентус излезе еднолично на върха в Серия "А", след като се наложи с 2:1 като гост на Рома. Победата бе първа на "Олимпико" за "бианконерите" срещу този съперник от 2014 година. Двубоят пък бе от 19-ия кръг на Калчото.

Мерих Демирал (3) и Кристиано Роналдо (9-дузпа) дадоха аванс на "старата госпожа", а през второто полувреме Диего Пероти също се разписа от наказателен удар.

Двубоят започна силно за гостите, които набързо вкараха два гола. Още в 3-ата минута Демирал откри резултата, засичайки центриране на Пауло Дибала от пряк свободен удар.

Шест минути след това Верету допусна топката да му бъде отнета от аржентинеца и го фаулира в наказателното поле. Последва дузпа, която Роналдо реализира за 0:2.

Снимка 461260

В 32-ата минута Николо Дзаниоло осъществи впечатляващ пробив, като беше спрян с фаул след влизания на Рабио и Де Лихт срещу него. Звездата на домакините обаче получи контузия при тази ситуация и дори беше изнесен от терена на носилка.

Римляните започнаха по-силно втората част, като с пропуски се отчетоха Джеко и Юндер. В 65-ата минута именно босненецът нацели страничната греда.

Малко след това босненецът центрира към Юндер, който стреля с глава. Алекс Сандро блокира удара, но се оказа, че е играл с ръка. Пероти превърна в гола отсъдения наказателен удар.

В 81-ата минута гол на Игуаин бе отменен заради засада.