Ювентус победи с 1:0 Рома в дербито на 18-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение в срещата бе дело на Меди Бенатия в 18-ата минута. Грандът от Торино събра 44 точки и заема второ място на една зад Наполи, а Рома остана с 38 точки на четвърто място, но с мач по-малко.

"Бианконерите" започнаха по-активно срещата, но голови положения пред двете врати паднаха. Така в 18-ата минута Меди Бенатия се разписа след статично положение. Киелини стреля с глава след центриране от корнер, Алисон изби, а топката се върна в Бенатия, който първо нацели горната греда, но при добавката бе точен за 1:0.

Снимка 330712

Малко след това Игуаин поиска дузпа за нарушение на Алисон срещу него, но съдията Талявенто остана безмълвен. В 27-ата минута Шченсни демонстрира отличен рефлекс и спаси опасен шут на Стефан ел Шаарауи.

Втората част започна с голям пропуск на Игуаин, който не успя да намери очертанията на вратата останал сам срещу стража на "вълците". В 65-ата минута Алисон спаси удар на Матюиди. Последваха нови пропуски на Игуаин и Пянич.

Буфон: Аз съм войник в запас, винаги ще съм на разположение на Ювентус и Италия

Вратарят намекна, че може да играе и на Евро 2020

В 71-ата минута гостите бяха близо до изравнителен гол, но Джеко не съумя да вкара, а девет минути по-късно Флоренци нецели гредата.

Снимка 330710

Последните минути на мача бяха изключително драматични, като първо удар на Пянич срещна гредата, а секуни по-късно Патрик Шик излезе сам срещу Шченсни, но полякът се намеси блестящо и донесе победата на своя отбор.