Ювентус постигна убедителна победа над Палермо. В мач от 25-ия кръг, игран в Торино, "старата госпожа" се наложи с 4:1.

Почетното попадение стана дело на българина Ивайло Чочев. Нашето момче започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

В началото на мача, Пауло Дибала нацели гредата, но малко по-късно Клаудио Маркизио откри резултата.

Това се случи в 13-ата минута, Алвеш намери майсторски от статично положение Гонсало Игуаин, нападателят направи опит да стреля от движение, но вратарят Позавец блокира. Топката попадна в Маркизио и той от чиста позиция не сгреши.

Последваха няколко добри възможности за гостите, които  създадоха няколко добри възможности да възстановят равенството, а Джанлуиджи Буфон се отличи с няколко отлични намеси.

Наполи се размечта за Златан Ибрахимович

Наполи се размечта за Ибра

Мино Райола сподели, че клиентът му е "влюбен в Неапол"

В 40-ата минута Дибала се разписа срещу бившия си отбор след чудесно изпълнение на фаул и демонстрира уважение, въздържайки се от радост.

След почивката Гонсало Игуаин вкара дежурния си гол в 63-ата минута. Минута преди края на редовното време, Дибала направи 4:0. В продължението Ивайло Чочев засече с глава центриране от пряк свободен и порази Джанлуиджи Буфон. Така българинът стана точен във втори пореден мач, с което направи загубата на гостите по-почетна, а това беше първо попадениe за Палермо срещу Юве от 2011 г.

С успеха "старата госпожа" събра 63 точки и вече има 10 т. аванс пред втория Рома, който в неделя е домакин на Торино. Палермо остава в зоната на изпадащите - 18-то място с 14 т.