Ювентус победи Наполи в отложен мач от 3-ия кръг. "Бианконерите" се наложиха с 2:1. Битката беше много важна за Андреа Пирло, който при загуба днес можеше да бъде уволнен.

Мачът, който не се състоя през октомври, се игра на стадион "Алианц Арена" в Торино, след което първоначално бе присъдена официална победа с 3:0 на Ювентус, но след Италианският олимпийски комитет да нареди повторение.

Италианските медии твърдяха, че Андреа Пирло със сигурност ще бъде уволнен, ако бъде победен от Наполи, отборът, воден от бившия му съотборник и добър приятел Дженаро Гатузо, но Кристиано Роналдо и Пауло Дибала се погрижиха това да не се случи.

Роналдо поведе за "бианконерите" в 13-ата минута, след като пропусна невероятен шанс няколко минути по-рано, а Пауло Дибала след дълга почивка влезе като смяна и в 73-ата минута с точен удар си осигури 2:0.

Интер капарира шампионската титла на Италия

Десета поредна победа за селекцията на Антонио Конте

Наполи в 89-ата минута успя да намали до 2:1, след като Лоренцо Инсине беше точен от бялата точка.

Сега Наполи е пети в Серия А с 56 точки, на две зад четвъртия Аталанта.