Ювентус победи Киево в среща от 20-ия кръг на Серия "А". Битката на "Ювентус Стейдиъм" завърши с "класически" успех за домакините с 3:0. Точни в тяхна полза бяха Коща, Джан и Ругани.

Отборът на Масилиано Алегри е много силен домакин и в италианския шампионат има на сметката си шест поредни победи у дома. "Летящите магаренца" от своя страна са доста слаб гост и тимът не е побеждавал в Серия "А" в последните си 12 визити, като последният успех на тима при гостуване бе визитата на Болоня през 13-и май миналата година с 2:1.

"Старата госпожа" имаше кадрови проблеми и бе без наказания Пянич и без контузените Куадрадо, Бардзали, Манджукич и Бенатиа. В последните шест мача между двата отбора статистиката показва шест победи за торинци.

Девет от десет за Ювентус в последните мачове срещу Киево

Нито един успех за състава от Верона

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините, които за първи път през тази година играха пред собствена публика, на своя стадион.

Дъглас Коща определено бе сред най-активните футболисти на терена, като не спираше да пресира състезателите на съперника.

В 13-ата минута той реши да осъществи самостоятелен пробив в половината на Киево, премина покрай трима бранители в жълти екипи и с точен, неуловим удар отказа стража на тима от Верона, откривайки резултата.

Снимка 401669

Източник: Twitter

Това, с което феновете на Роналдо ще запомнят първото полувреме, бяха безсмислените му спорове с рефера и опити за симулативна игра.

Арбитърът обаче не бе заблуден от португалската мегазвезда и не отсъди нито едно нарушение срещу него.

В самия край на първата част Пауло Дибала изведе по перфектен начин Емре Джан, който с прецизен изстрел покачи на 2:0.

Единствената по-сериозна опасност за Киево пред вратата на Перин бе свързана с удар от средна дистанция на Пелисиер. Топката не намери очаертанията на целта.

Второто полувреме бе белязано от пропуска на Роналдо от бялата точка. Кристиано си заслужи дузпата, след като стреля силно, а кълбото се отби в ръката на играч на Киево.

Снимка 399867

Източник: EPA/БГНЕС

Заставайки зад топката на бялата точка обаче Роналдо пропусна, а по-скоро стражът на Киево отрази удара му в ъглов удар.

Последваха нови два неочаквано слаби изстрела на португалеца, преди Ругани да засече с глава центриране в наказателното поле на съперника от Верона няколко минути преди последния съдийски сигнал.

Така Юве продължава с безупречната си серия и остава на върха в Италия.